Szkolenia w zakresie wykonywania stomatologicznych zdjęć RTG

 

Wykonywanie stomatologicznych zdjęć rentgenowskich nie jest czynnością łatwą.

Odpowiednie umiejscowienie błony lub czujnika w ustach pacjenta wymaga nie tylko wprawy ale i teoretycznego wprowadzenia.
Jak prawidłowo umiejscowić detektor?
Jak stosować pozycjonery?
Pod jakim kątem ułożyć głowicę RTG?

Podobne problemy i wyzwania napotykamy przy wykonywaniu panoramicznych oraz cefalometyrcznych zdjęć RTG.

W ramach szkolenia z wykonywania stomatologicznych zdjęć RTG oferuję Państwu teoretyczną oraz praktyczną wiedzę tak, aby każdą czynność z tym związaną wykonywać pogodnie i w pełni profesjonalnie.

W przypadku zainteresowania Państwa szkoleniami proszę o kontakt.


 

Instrukcja Ochrony Radiologicznej

 

W przypadku zainteresowania Państwa przygotowaniem instrukcji Ochrony Radiologicznej do gabinetu rentgenowskiego, bardzo proszę o kontakt.

 

Program Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Radiologicznej

 

W przypadku zainteresowania Państwa przygotowaniem Programu Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Radiologicznej do gabinetu rentgenowskiego, bardzo proszę o kontakt.

 

Pomiary dozymetryczne

 

Pomiary dozymetryczne przeprowadzane są  w celu sprawdzenia, czy na zewnątrz gabinetu rentgenowskiego (lub pomieszczenia, w którym wykorzystywane są inne zródła promieniowania jonizujacego) dawka nie przekracza dopuszczalnych norm.
Pomiary dozymetryczne przeprowadzane są również przy wykrywaniu skażeń promieniotwórczych.

Sprawdzenie polega na pomiarze dawki lub mocy dawki i na tej podstawie określana jest skuteczność zastosowanych osłon lub w przypadku skażenia na określeniu jego poziomu.

Pomiary dozymetryczne w gabinecie RTG przeprowadza się przed rozpoczęciem użytkowania zródła promieniowania rentgenowskiego.

W przypadku zainteresowania Państwa pomiarami dozymetrycznymi prosimy o kontakt. Pomiary wykonujemy profesjonalnie i w dobrych cenach.


 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
Joomla templates, business site hosting.